Naš tim
Katarina Višić, lekar i psihoterapeut
Završila je Medicinski fakultet u Beogradu i potom četvorogodišnju specijalizaciju iz Racionalno-Emotivno i Kognitivno-Bihejvioralne terapije i Dečje i adolescentne integrativne psihoterapije, tako da se bavi psihoterapijom dece, adolescenata i odraslih, i savetovanjem roditelja.
Pročitajte više
U radu koristi integrativni pristup: racionalno-emotivno i kognitivno-bihejvioralnu terapiju (REiKBT), terapiju prihvatanjem i posvećenošću (acceptance and commitment therapy-ACT), shema terapiju (schema therapy, Jeffrey Young) i dijalektičku bihejvior terapiju.
Osnivač je Centra za psihoterapiju i psihološko savetovanje Dr Višić u Beogradu.
Bavi se psihoterapijskim radom sa parovima (partnerska/bračna terapija) i pojedincima (individualna psihoterapija za decu, adolescente i odrasle) i savetodavnim radom sa svim uzrastima i različitim vrstama problema. U radu sa roditeljima koristi program Dovoljno dobar roditelj (Good Enough Parenting).
U okviru multidisciplinarnog tima Centra za psihoterapiju Dr Višić zadužena je za kreiranje i superviziranje personalizovanih terapijskih programa za decu i adolescente u skladu sa specifičnim potrebama deteta i porodice.
Sem psihoterapijskog i savetodavnog rada vodi i treninge, seminare i kratke edukativne radionice koje na zanimljiv način obrađuju teme iz svakodnevnog života i uče konkretnim veštinama.
Usavršavanja iz oblasti psihoterapije i psihološkog savetovanja
- Temelji terapije igrom (CETI, Hrvatska)
- Parental separation, alienation and splitting: healing beyond reunification (Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba)
- Samopovređivanje adolescenata (Dr Jasminka Marković, dr Jelena Srdanović Maraš)
- Tretman adolescenata sa graničnim poremećajem ličnosti koji se samopovređuju (Lars Mehlum)
- Terapija zasnovana na mentalizaciji (MBT) za narcistički poremećaj ličnosti u komorbiditetu sa antisocijalnim poremećajem ličnosti (Antony Bateman)
- Dijalektička bihevior terapija (DBT) za kompleksni posttraumatski poremećaj: multikomponentni tretman posledica vršnjačkog nasilja u detinjstvu i adolescenciji (Martin Bohus)
- Uvod u Terapiju usmerenu na transfer (TFP) (Stephan Doering)
- Visokokonfliktni razvod – rad sa školama, porodicama i institucijama (Dr Gordana Buljan Flander)
- Anksioznost kod dece ili Kako postati prijatelj sa velikim zmajem (Marija Živković, Maja Muždeka)
- Unlocking the Unspeakable: Accessing and Healing Trauma Through Attachment Centered Play Therapy (Clair Mellenthin)
- Dete sa traumom, od prepoznavanja do pomoći (Dr Tatjana Stefanović Stanojević)
- Teorija afektivne vezanosti: partnerske i bračne veze (Dr Tatjana Stefanović Stanojević)
- Porodična terapija usmerena na tugovanje (Dr Tamara Klikovac)
- Bazični trening iz Compassion Focused terapije (Dr Igor Krnetić)
- Bazični trening iz Acceptance and Commitment terapije (Dr Igor Krnetić)
- Terapija usmerena na sheme (dr Tijana Mirović)
- Shema terapija za parove (dr Tijana Mirović)
- Shema terapija za poremećaje ličnosti (dr Tijana Mirović)
- Kognitivno-bihejvioralni koučing u jednoj seansi (dr Windy Dryden)
- Racionalno-emotivna i Kognitivno Bihejvioralna terapija dece i adolescenata (dr Olja Dukić)
- REBT/KBT za osobe sa poremećajima ishrane i slike tela (Dr Kristene Doyle)
- Evidence-Based Assessment and Intervention for Oppositional Defiant Disorder (ODD) and Conduct Disorder (CD) in children and adolescents (Dr Mark Terjesen)
- Good Enough Parenting po principima shema terapije (John Louis, Karen Louis Macdonald)
- Trening asertivne komunikacije za trenere (Mia Popić i dr Zorica Marić)
Jelena Janjić, pedagog i sistemski porodični psihoterapeut
Zvanje diplomiranog i master pedagoga stekla je na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na kome je 2019. godine upisala doktorske akademske studije pedagogije. Od iste godine angažovana je kao doktorand u nastavi. Tematsko područje naučnog rada i usavršavanja jesu vaspitni uticaji na dete školskog uzrasta i adolescente koji potiču iz šireg okruženja deteta.
Pročitajte više
Završila je obuku „Osnivanje i vođenje grupe za (samo)podršku mladih u riziku/klub za mlade po modelu GRiG“, u Centru za socijalno preventivne aktivnosti „GRiG“, čiji je član. Od 2020. godine savetnik je na projektu „Nismo sami“. Učestvovala je u realizaciji projekta „Drug nije meta“, kao i na radionici „Trening asertivnosti“ u okviru organizacije „Pričajmo o tome“. Kroz radno iskustvo susretala se i sa decom kojoj je potrebna dodatna podrška i završila je kurs Vaspitno-obrazovni rad sa decom sa posebnim potrebama.
Teme na kojima je, pre svega kroz savetodavni, zatim i radioničarski rad, radila sa decom mlađih uzrasta i adolescentima jesu: zanemarenost dece, konflikti i asertivna komunikacija, emocionalna inteligencija, empatija, agresivnost, adolescentna kriza, diskriminacija, usamljenost, anksioznost, nisko samopouzdanje, uključivanje u socijalnu zajednicu.
Bavi se savetodavnim radom sa adolescentima vezano za odabir buduće škole/fakulteta i/ili profesije, uzroke školskog neuspeha, nisku motivaciju za učenje, postavljanje ciljeva i pravljenje planova učenja.
Član je multidisciplinarnog tima Centra za psihoterapiju Dr Višić zadužena za:
- procenu i tretman psiholoških problema i savetodavni rad sa adolescentima i njihovim porodicama;
- procenu i tretman problema sa učenjem i niskim školskim postignućem kod školske dece.
Nataša Milinković, psiholog i edukant Racionalno- emotivne i kognitivno-bihejvioralne terapije
Osnovne i master studije psihologije završila je na Filozofskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, na modulu klinička psihologija. Trenutno je na završnom nivou edukacije iz Racionalno-emotivne i kognitivno-bihejvioralne terapije i radi psihoterapiju pod supervizijom. Član je udruženja za Kognitivne i bihejvioralne terapije Srbije.
Pročitajte više
Stručnu praksu je obavila na Vojnomedicinskoj akademiji (Kabinet za psihijatriju) i Institutu za mentalno zdravlje (Dnevna bolnica za afektivne poremećaje), nakon čega se godinu i po dana usavršavala na Kliničkom odeljenju za psihotične poremećaje, Instituta za mentalno zdravlje. Tokom stručne prakse, ovladala je primenom kliničke baterije testova za procenu ličnosti i inteligencije, stekla iskustvo u savetodavnom i radioničarskom radu. Dodatno se edukovala u primeni Roršahovog testa.
Dve godine je radila u psihološkom savetovalištu za studente „Pričajmo o tome“.
U dosadašnjoj psihoterapijskoj praksi, radila je sa mladima i odraslima, na problemima anksioznosti, depresije, krivice, stida, besa, prokrastinacije, kao i na problemima u interpersonalnim odnosima i komunikaciji.
Anđelija Dimović, psiholog i TA savetnik
Zvanje diplomiranog psihologa stekla je na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
Trenutno se edukuje iz dva psihoterapijska pravca: Transakcione analize i Integrativne dečje psihoterapije.
Član je Balint društva Srbije i aktivni učesnik kontinuirane edukacije Balint metodom, koja je usmerena na unapređenje kvaliteta odnosa terapeut – klijent.
Pročitajte više
Tokom staža na Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu bila je angažovana u okviru Klinike za decu i omladinu i Klinike za bolesti zavisnosti. Bavila se terapijskim radom sa pacijentima ove ustanove i psihodijagnostikom.. Stekla je znanja i veštine u primeni kognitivnih testova, testova ličnosti i Roršah metode.
Pored standardnog terapijskog i psihodijagnostičkog rada, poznaje i proces profesionalne orijentacije koji, uz primenu određenih psiholoških testova, nudi pomoć u adekvatnijem sagledavanju interesovanja i sklonosti, kako bi u skladu sa njima mladi ljudi bolje usmerili svoje profesionalne aktivnosti i izbor buduće karijere.
Učestvovala je u realizaciji projekta “Stariji brat, starija sestra” koji pruža psihosocijalnu podršku deci sa smetnjama u razvoju. U saradnji muzičke škole “Stanković” i udruženja „Nebograd“ učestvovala je u muzičkim radionicama namenjenim deci i omladini sa razvojnim poremećajima, pre svega autizmom.
Nikola Šašić, andragog i psihoterapeut
Osnovne studije andragogije je završio na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Nakon toga, dodatna znanja iz psihologije je stekao tokom trosemestralnog kursa Propedevtika za psihoterapeute na Departmanu za psihologiju na Fakultetu za medije i komunikaciju Univerziteta Singidunum. Završio je četvorogodišnju edukaciju iz Racionalno-Emotivno i Kognitivno- Bihejvioralne terapije i stekao zvanje psihoterapeuta.
Uža oblast interesovanja i ekspertize su anksiozni poremećaji kod odraslih.
Član je Udruženja za kognitivne i bihejvioralne terapije Srbije.
Pročitajte više
Kroz svakodnevni terapijski rad, pomaže odraslim osobama da prepoznaju svoja nepomažuća uverenja i negativne misaone obrasce, koji mogu da dovedu do emocionalnih problema i problema u ponašanju, i pomaže im da pronađu načine da ih zamene racionalnijim uverenjima. U tu svrhu koristi različite kognitivne, bihejvioralne, emotivne i imaginativne tehnike Racionalno-emotivno i Kognitivno-Bihejvioralne terapije, kao i tehnike iz drugih bliskih KBT modaliteta.
U dosadašnjem radu je stekao iskustvo sa problemima anksioznosti, depresije, besa, krivice, stida, niskog samopouzdanja, prokrastinacije, agresivnog ponašanja, problemima sa spavanjem i ishranom, seksualnim problemima. Pomagao je osobama da razviju svoje socijalne veštine, veštine rešavanja problema, veštine asertivne komunikacije, veštine donošenja odluka i veštine upravljanja vremenom.
Nataša Ivković Lovrić, psiholog i psihoterapeut
Zvanje diplomiranog psihologa stekla je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a potom je završila četvorogodišnju edukaciju iz racionalno emotivno kognitivno bihejvioralne psihoterapije i stekla zvanje psihoterapeuta. Članica je Srpskog centra za REiKBT.
Kroz terapijski i savetodavni rad pomaže klijentima da iskoriste svoje potencijale kroz rad na razrešavanju sopstvenih emotivnih i motivacionih blokada. U svom dosadašnjem radu bavila se različitim temama uključujući: anksioznost, bes, osećanje krivice, prokrastinaciju, životne krize, stres, probleme u partnerskim odnosima, probleme u seksualnoj sferi, probleme vezano za komunikaciju, izazove u poslovnom okruženju, roditeljstvo…
Pročitajte više
Dugogodišnji rad u poslovnom okruženju joj je pružio uvid u dinamiku odnosa i način funkcionisanja u korporativnim sredinama. Iskustvo dobijeno na ovaj način koristi u savetodavnom radu vezanom za poslovne izazove (od povratka žena na posao posle porođaja, promene posla, napredovanja, sticanja veština, postavljanja granica, komunikacije u poslovnoj sredini).
Osim psihoterapijskog/savetodavnog rada, poseduje sertifikat za Analizu individualnih potencijala. Autor metode je Milenko Vlajkov, a njen cilj je identifikovanje snaga i potencijala jedne osobe radi planiranja ličnog i profesionalnog razvoja u pravcu onih aktivnosti koje će joj doneti dugoročno zadovoljstvo.
Usavršavanja iz oblasti psihoterapije i psihološkog savetovanja:
- Transakciona analiza 101 (TA centar)
- Uvodni kurs iz psihologije ličnih konstrukata (Udruženje konstruktivista Srbije)
- Bazični trening iz Compassion Focused terapije (Centar za kognitivno bihejvioralnu terapiju)
- Radionica o partnerskim odnosima (Srpski centar za REiKBT)
- Rešavanje emocionalnih i seksualnih problema u partnerskom odnosu (Srpski centar za REiKBT)
- Čoveče, ne ljuti se – radionica o besu (Srpski centar za REiKBT)
- Analiza individualnih potencijala (Institut za kognitivni menadžment)
- Asertivni trening (Snežana Tovilović)
- Autogeni trening – uvodni nivo (Sonja Šovljanski)
- Treninzi za sticanje veštine prezentacije; komunikacije; davanje povratne informacije; donošenja odluka; vođenja tima…
Maja Mančić, psiholog i dečji integrativni psihoterapeut
Zvanje diplomiranog psihologa stekla je na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a potom završava specijalizaciju iz Integrativne dečje psihoterapija u okviru koje je završila edukacije iz više modaliteta: Integrativna dečja psihodrama, Integrativna dečja Play terapija – „Moj svet“, Winikotove škrabalice, Individualna psihodrama, Lojnerova vođena imaginacija.
Ima bogato radno iskustvo u radu sa decom predškolskog i školskog uzrasta, a posebna oblast interesovanja su anksiozni poremećaji kod dece.
Pročitajte više
U okviru rada Telesno – psihoterapijskog Centra u Beogradu je završila kurseve: “Telo u psihoterapiji“- bavi se temama koje obuhvataju prenatalni i preverbalni razvoj, rana traumatska iskustva, psihosomatske probleme i “Trauma – put oporavka“- rad sa traumama kako klijenti ne bi ostali “zaglavljeni“. Tehnike iz ovih oblasti mogu da se primenjuju u radu sa decom starijeg uzrasta i odraslima.
Od 2013. godine zaposlena je u privatnoj predškolskoj ustanovi na poziciji stručni saradnik, psiholog. Tu godinama stiče veliko profesionalno iskustvo baveći se dečijim psihološkim razvojem, različitim psihološkim problemima i načinima njihovog prevazilaženja, kao i savetovanjem i edukacijom roditelja. Rad sa decom podrazumeva i procenu njihovog kognitivnog i socio-emocionalnog statusa primenom standardizovanih psiholoških testova.
Olivera Tripković, diplomirani defektolog i TA savetnik
Pročitajte više
Radila je u okviru različitih nevladinih organizacija na projektima pružanja psihološke pomoći deci i odraslim migrantima sa Bliskog Istoka. U okviru nevladine organizacije SOS Dečija sela Srbija pružala je podršku deci koja su bila u riziku od zlostavljanja i zanemarivanja, deci sa razvojnim poremećajima, organizovala različite tipove radionica i podršku školskom obrazovanju, ali i podršku celokupnoj porodici u riziku. U okviru Internacionalne organizacije za migracije IOM pružala je psihološku podršku osobama koje su doživele različite traume na svom putu ka Evropi.
Radila je kao predavač u okviru projekta Procter & Gamble „Šta treba da znaš o pubertetu“ za devojčice šestog razreda na nivou Sremskog okruga. Volontirala je u nekoliko savetovališta gde se bavila savetodavnim radom sa mladima.
Stručna usavršavanja:
- Uvod u lečenje psihoza pomoću TA/ Mr.Sci. Ravi Welch
- “Trauma Healing”/ Paul Boyle
- Prevencija samopovređivanja adolescenata/ Dr Jasminka Marković, dr Jelena Srdanović Maraš
- “Šta nam govore dečiji crteži”/ Katarina Majkić, Mila Radovanović
- Upravljanje stresom/ Prof dr Nevena Čalovska Hercog
- Smernice i tehnike u radu sa suicidnim osobama/ Centar SRCE
- Uloga psihologa I drugih stručnih saradnika u pripremi deteta za sudski postupak/ Bojana Tankosić
- “Lavirintom uma”- tehnike za razvoj veština neophodne za uspešno učenje/ psiholog Mila Radovanović
- Procena psihopatologije dece predškolskog I mlađeg školskog uzrasta/ psiholog Mila Radovanović
- Prevention of Sexual Exploitation and Abuse (PSEA)/ UNICEF
- Adolescent Girls Safety and Resilience Mentorship Program/ UNICEF